Evden eve nakliyat

Ev ve Ofis Eşyası Paketleme

Paketleme işlemi tüm ekipmanın, malzemenin ve parçaların taşıma yöntemini ve araçların belirlenmesini, uygun şekilde depolanmasını, ambalajlanmasını, muhafazasını ve sevkiyat faaliyetlerini içerir. Eşya paketlenirken eşyaya has özellikler ve ihtiyaçlar unutulmamalıdır. Bu durum da farklı paketleme koruma yöntemlerinin ve paketleme kategorilerinin oluşmasını zorunlu kılmaktadır.
Pazarlama açısından paketleme konseptine bakıldığında ürünün teşvik edilmesinde ve reklamında kullanılan bir yöntem olarak karşımıza çıkar. Ürünün şekli, ağırlığı, rengi, müşteriyi etkileyen bilgiler ve ürün hakkındaki bilgileri içerir. Taşınacak olan eşyaya verilen önemin ve hassasiyetin en temel göstergelerinden biri olan paketleme işlemi, kurumsal kimliğin icrasında en bariz göstergedir. Yıllar içerisinde edilen bilgi ve tecrübeler ışığında paketlemenin iki temel hizmeti sunduğunu ifade edebiliriz. Bunlardan ilki eşyanın nakliyesi ve depolanması sırasında eşyanın dış etkenlerden korunması ve ikincisi ise eşyanın depolanması ve taşınması esnasında kullanılması gereken işçi ve sarf malzeme maliyetlerini azaltmasıdır.

Paketler iki değişik düzeyde materyalden oluşabilir.

Birincil Paket; ürünü doğrudan içine alan ilk, asıl, iç pakettir. Tüketici paketi veya iç paket de denilir.

İkincil Paket; Birincil paketi koruyan ve ürün kullanılacağı zaman atılan materyaldir. Yükleme ya da nakliye paketlemesi ise; depolama, taşıma ve tanıtma için gereklidir.

Eşya Taşıma Fizibilite işlemleri

 • Eşya taşıma planlaması ve teklif için ekspertiz (uzman inceleme ve tespit) yapılmaktadır.
 • Teklifimizi kabulünüz halinde eşya taşıma günü belirlenir.
 • Taşıma için gelecek ekiplerin tamamı sigorta kapsamında olup, şirketimizin bünyesinde gerekli eğitimleri almış ehil çalışma arkadaşlarımızdır.
 • Eşya taşıma sigortası vereceğimiz teklifin içinde standart olarak tarafınıza sunulmuş olacaktır.

Eşya Taşıma Süreçleri

 1. Taşıma günü, önceden tespit edilmiş ve taşımaya konu olan eşyalarınızın hacmine uygun kapalı çelik kasalı aracımız kapınızda hazır olacaktır.
 2. Taşınacak olan eşyalarınızın personelimiz tarafından söküm ve paketleme işlemleri yapılacaktır.

2.a. Evinizde sökülmesi gereken tüm mobilyalar marangozumuz tarafından sökülerek, taşınılacak yerde tekrardan kurulumu yapılacaktır.

2.b. Mutfak eşyalarınız ve kırılacak eşyalarınız personelimiz tarafından paketlenip uygun kolilere yerleştirilerek taşınmaya hazır hale getirilir.

2.c. Oturduğunuz evde bulunan avize, stor perde, duvar montajları personelimiz tarafından sökülür ancak yeni yerleşeceğiniz eve montajı yapılmamaktadır.

2.d. Taşınmaya konu olan Kaba eşyalar (koltuk, gümüşlük, yatak, baza, gardırop vb.) ve Hassas eşyalar personelimiz tarafından pat pat tipi havalı ambalajlar ile paketlenip taşınmaya hazır hale getirilir.

 1. Taşındığınız bina ve taşınacağınız binada asansör yoksa eşyalarınız beden gücü ile nakledileceğinden ekstra ücret uygulanmaktadır.
 2. Eşyalarınız içerisinde Para Kasası, Piyano ve bu ağırlıkta değerlendirilecek benzer eşyalara ekstra taşıma ücreti uygulanmaktadır.
 3. Taşındığınız ve Taşınacağınız bina kapısına ya da site içerisine araç yanaşmama durumu olursa ekstra taşıma ücreti uygulanmaktadır.
 4. Taşınacak olan bütün eşyalarınız taşındığınız lokasyon da tek tek paketlerden çıkarılıp kurulumu ve yerleştirilmesi sağlanmaktadır.
 5. Taşınan bütün eşyalarınız şirketimiz tarafından sigorta kapsamında taşınacaktır.